استیو جابز اثری از والتر ایزاکسون

بنظرم این کتاب از کتاب قبلیی که در مورد جابز نوشته و ترجمه شده است و در اینجا هم از آن یاد کرده ایم ، جذاب تر است.

کتاب را ناصر دادگستر با دقت و ادبیاتی روان ترجمه کرده است و ابتکار جالبی را نیز چاشنی نموده و آنرا بصورت دیجیتالی در اینترنت منتشر نموده است .

برای دریافت اطلاعات بیشتر، دسترسی و دانلود کتاب به این لینک یا آدرس http://narenji.ir/steve مراجعه نمایید.

کتاب از 533 صفحه بر خوردار است و فایل آن بصورت فورمت  PDF قابل دریافت می باشد.


نکته جالب اینکه کتاب قیمت حداقل 2000 تومان را دارد و بصورت اختیاری می توانید هر مبلغی که دلتان می خواهد پرداخت نمایید.

اما در مورد کتاب بگویم که مهمترین نکته اینست که خود استیو جابز، از نویسنده در چند نوبت خواسته است که زندگی اش را به نگارش درآورد و علاوه بر نکته های مدیریتی و تجاری مربوط به او ، وارد زندگی خصوصی وی نیز شده است.
ا

ستیو جابز مثل هر انسان غیر معصوم دیگری از کثیری نقاط ضعف و قوت بر خوردار است که برای خواننده زندگی نامه او، فرصتی بوجود می آید تا از نکات مثبت ایده بردارد و از ضعفها و کژیها امتناع ورزد. بعنوان مثال یکدندگی جابز غیر از هزینه هایی که در مسیر زندگی کاری اش برای او ببار آورد ، در تشدید بیماری سرطانش و اصرار بر تبعیت از رژیمهای خاص غذایی سبب شد که زود تر از این دنیا برود و داستان خلق و معرفی محصولات دیجیتالی خویش را پایان ببرد.

 

در جایی از کتاب از او نقل می شود که:

" حالم به هم می خورد که بعضیها خودشان را – موسس شرکت- می نامند ولی در واقع سعی دارند که یک بنگاه اقتصادی راه بیاندازند، تا بعد آنرا بفروشند یا سهامش را عرضه کنند، و پولی به جیب بزنند و الفرار. اینها تمایلی به انجام کارهای لازم برای برپایی یک شرکت واقعی، که سخت ترین کار در دنیای تجارت است ، ندارند. حال آنکه، بدین صورت است که تو شرکتی می سازی و به میراث آنها که پیش تر آمدند و رفتند، می افزایی. شرکتی می سازی که تا یک یا دو نسل بعد از خودت، برای هدفش پا برجا می ماند. همان کاری که والت دیزنی کرد، و هیویلت و پکارد، و مردانی که اینتل را ساختند.اینها شرکتشان را برای ماندگار شدن بنیان نهادند، نه برای پول به جیب زدن.  من هم می خواهم اپل همین طور باشد."

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سید علیرضا عظیمی پور می باشد.