متعهد یا متزلزل

در محیطهای کاری افرادی هستند که همواره از توجه مدیران ارشد به برخی از همکاران گله مندند و دائما مستقیم و غیر مستقیم موضع گیری می کنند.

این شرایط گاهی آنقدر جدی می شود که بر کیفیت کار آنها نیز اثر می گذارد و نهایتا سبب بروز مشکلات جدی برایشان می شود.

من نام آن گروه حسود را افراد متزلزل سازمان می گذارم و به افراد مورد توجه مدیران ارشد افراد متعهد می گویم.

از نظر من این تعهد و آن تزلزل عمدتا ناشی از نظام فکری افراد است و بر می گردد به خواستگاه اجتماعی و خانوادگی و خودساختگی ایشان بر می گردد.

 

لازم است از چند مثال برای توضیح موضوع استفاده کنم:

1- پنجشنبه شبی ، ساعت 8 شب یکی از مدیران متعهدی که با من همکاری دارد به من تلفن کرد. او و گروه کاری اش در حال کار کردن بر روی پروژه ای بودند و در آنوقت برای حل مسئله ای ناگزیر بودند که از تهران به قم مسافرت کنند! پس از هماهنگی همان موقع با اتومبیل شخصی اش به سمت قم حرکت کردند و جمعه صبح نیز ادامه کار بر پروزه در حال انجام بود!

اینگونه رفتارهای خودجوش، برآمده از تعهد است من واقعا قائل بر این نیستم که  انگیزه های مالی محرک اینگونه رفتارهاست!

2- به یکی از همکارانم می گویم، فلان مدیر پروژه تمام کارها را خودش انجام می دهد، حتی ساده ترین و پیش پا افتاده ترین کارهای اجرایی را و معطل بروکراسی نمی شود. جواب می دهد اگر من هم دستمزد او را بگیرم با سینه خیز همه کارها را انجام می دهد.

این نوع نگاه، نگاه افراد متزلزل است. و مقایسه هایی از این دست فقط سرپوشی برای توجیه کم کاریهاست.

چراکه اینگونه افراد در برخورد با موانع کاریشان فقط به ساده ترین راه حلها می اندیشند و موانع را عامل موجه عدم رسیدن به نتایج می دانند! 

مثلا از اینگونه افراد می پرسی که چرا کار به اتمام نرسید، می گویند خب فلان و بهمان عوامل تامین نشد! بدون اینکه یادشان باشد عدم تامین عوامل باید توسط خودشان مدیریت شود!

   

 

 

 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سید علیرضا عظیمی پور می باشد.