معرفی

متولد تهرانم و در محله سیدخندان بزرگ شده ام. دوران دبستان در مدرسه زمان، راهنمایی و دبیرستان هم در شهید دانش قلهک سپری شد. مدرک لیسانس اقتصاد نظری و فوق لیسانس توسعه و برنامه ریزی اقتصادی از دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و دکتری مدیریت مالی از دانشگاه خوارزمی اخذ شده است .

    از هشت سالگی با فروشندگی، کسب و کار و فعالیتهای اقتصادی آشنا شده ام و همواره حین تحصیل شاغل بوده ام. از سال 1377 بصورت متمرکز در بازار سرمایه و به امر شرکت داری مشغول می باشم. طی این سالها ( پنج سال) کارشناس، مدیر مطالعات اقتصادی و مدیر اجرایی و بهبود روشهای شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا)، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری هامون کیش ( دو سال) ، مدیرعامل شرکت کربن ایران ( سه سال)، رئیس هیات مدیره گروه شرکتهای داتک (چهار سال) و از سال 1388 تا 1393 هم مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی  بوده ام. اکنون هم در ایران و کشور عمان مشغول فعالیت اقتصادی با محوریت فناوری اطلاعات بصورت خصوصی هستم. به موازات نیز مشاور، همکار و عضو غیر موظف هیات مدیره حدود بیست و شش شرکت بورسی و غیر بورسی در صنایع مختلف از جمله پتروشیمی، IT، سلولزی، غذایی و سرمایه گذاری بوده و هستم.

    مباحث اقتصاد کلان، اقتصاد خرد، بازارهای مالی، سرمایه گذاری، شرکت داری و تعالی سازمانها در مرکز توجهاتم قرار دارد . براساس پیشینه ام علاقه مندی من حول سه موضوع بازار سرمایه ، IT و مدیریت دسته بندی می شود. این علاقمندی گستره ای از خوراکهای فکری را در برگرفته! از جمله آنچه که باعث ارتقاء و رشد ظرفیتهای وجودی یک فعال اقتصادی می گردد.

    ترجمه و تالیف کتاب، نوشتن وبلاگ و مطالعه کتاب از جمله علاقمندیهای من هست . لذا در بخش وبلاگ مطالب متنوعی قابل دسترسی است که به اقتضای تحصیلات، مطالعات، تجربیات شغلی، سفرها و نقطه نظرات شخصی درج می گردد.مدتی است به اقتضای شغل و حرفه ام در حوزه مدیریت IT و بانکداری الکترونیکی فعالیت می نمایم که بخشی از نوشته های اینجا تحت تاثیر موضوعاتی خواهد بود که با آنها سر و کار دارم.

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سید علیرضا عظیمی پور می باشد.